Speciální polotmavé Svatováclavské pivo bude i letos. Je to 21°!

Stejně jako poprvé minulý rok i letos uvařili ve Velkém Březně omezenou várku Svatováclavského piva Doppelbocku, kterým chce pivovar uctít památku sv. Václava, a to samozřejmě na jeho svátek 28. září. Právě v uvedený den se narazí pípy s tímto netradičním pivem, a čepovat se bude až do vyprodání zásob. K dostání bude po celé České republice, a to v 1500 hospodách – jejich kompletní seznam už nyní najdete na oficiálním webu.

Pivovar uvádí, že… „Svatováclavský speciál je spodně kvašené pivo s výraznou ale jemnou hořkostí dosaženou použitím českých aromatických a hořkých odrůd chmelu. Jeho obsah alkoholu činí 9,5 %. V ležáckých sklepech zrálo více než 100 dní. Díky zbytkovému neprokvašenému extraktu je toto sytě zlato-hnědé pivo charakteristické velmi vysokou plností a nasládlým dozníváním s alkoholovými tóny. Hodí se pro velmi speciální příležitosti.“

Dodám ještě, že je to „jedenadvacítka“, což je už docela znát. Koneckonců, je to nejsilnější pivo ze všech pivovarů spadajících v Česku pod Heineken (pod který patří právě i Velké Březno). Nicméně, minulý rok jsem měl Svatováclavské možnost ochutnat – a pro letošek doporučuju to samé i vám! :)