Pivo do dvou litrů denně není škodlivé, měly by ho pít i děti

V civilizovaných zemích umítají skoro 3/4 populace na nemoci srdce. Vědecké výzkumy prokazují, že 7 lidí z 10 by neumřelo, kdyby pravidelně pili pivo. To je samozřejmě výborný argument pro všechny, kteří se snaží obhájit pravidelné návštěvy hospod, popřípadě výtky, že pozitivní zdravotní účinky má pivo pravidelně podávané pouze v malých dávkách. Jak je vidět, není to tak docela pravda, a na vaše zdraví mohou mít resp. mají pozitivní vliv až 4 pivka denně, což není zase tak malé množství :-)

Pivní expert Jaroslav Novák jde ale ještě dál a dokonce doporučuje pít pivo i dětem, samozřejmě nealkoholické. V pátečním rozhovoru pro iDNES.cz např. řekl:

Nealkoholické pivo je pro dítě nejlepší nápoj, neobsahuje alergeny jako mléko ani nebezpečný mléčný tuk. Je to skutečně nejzdravější tekutina po mateřském mléku. (…) Pivo nemá v dávce do dvou litrů denně žádné škodlivé účinky.

Jaroslav Novák v rozhovoru mimo jiné také uvedl, že „lidskou civilizaci stvořilo pivo“ nebo že česká pivní kultura je otřesná (s čímž dle ankety pod článkem souhlasí asi 70 % čtenářů).

Novák je majitelem nejrozsáhlejšího pivního archivu u nás a mimo jiné také autorem publikace Dějiny piva. Aktuální rozhovor s ním si můžete přečíst v článku na iDNES.cz.