Pardál už je na světě 4 roky. Víte, jak se také mohl jmenovat?

První várka piva Pardál byla uvařena přesně před 4. lety – 11. 1. 2007. Ačkoli mě tedy osobně Pardál moc neoslovil, určitě to stojí za zmínku.

Co mě ale rozhodně zaujalo, jsou další možné alternativy toho, jak se Pardál mohl jmenovat. Podle dnešního článku na Alkoholia.cz jsme dnes místo Pardála mohli mít Desátníka, Budivoje nebo Rytíře. Vítězná varianta je asi nejlepší, už jenom proto, že různých Budivojů, Rytířů nebo Knížat tady v Česku máme bezpočet, ale exotická zvířata jsou na pivních etiketách vidět jen málokdy.

A ještě jedna věc. Jak že je to s tím laděním Pardála stovkami pivařů? Poslední dobou jsem se nejednou bavil s lidmi, kteří tvrdili, že testovací akce před uvedením piva Pardál na trh byla pouze reklamním trikem, a nenechali si to vymluvit. I po 4 letech od testovacích akcí si tak někteří myslí, že je „vykuci“ z marketingu Budějovického Budvaru podvedli, a žádný výběr názvu, ladění chuti nebo barvy piva se nekonalo. Myslím ale, že fotky a videa za akcí na oficiálním webu mluví za vše.