Novinky z Prazdroje: Pivní Oscaři, nová linka a propad prodejů

V posledních pár dnech se kolem Plzeňského Prazdroje vyrojilo hned několik zajímavých informací, takže je nejvyšší čas je tu shrnout. Jedná se o 3 hlavní body: získání „Pivních Oscarů“ v Británii, zakoupení nové linky na plnění PET lahví a – méně radostný – propad prodeje.

Pivní Oscaři pro Prazdroj

Pivovar Plzeňský Prazdroj uspěl s dvěma svými pivy na mezinárodní degustační soutěži piv Brewing Industry International Awards 2011, označované jako „Pivní Oscaři“. Z Británie, kde tato soutěž probíhala od 9. do 11. února 2011, si přivezl dvě zlaté medaile pro svá piva Master Zlatý a Birell. Ocenění je to výjimečné a tak nezbývá nic jiného, než pogratulovat.

Nová linka za 150 milionů

Prazdroj chystá investici v hodnotě 150 milionů do nové stáčecí linky na plastové lahve. Linka bude moci vyprodukovat na 18 tisíc lahví za hodinu a její pořízení je reakcí na vzrůstající poptávku po pivě v plastu. Dá se tedy očekávat, že Prazdoj začne do PET lahví balit i své další značky. V současné době na trh v plastu dodává pouze Primus a Klasik.

Pokles prodejů o 8 %

A na závěr trochu méně radostná zpráva. Plzeňský Prazdroj před pár dny oznámil, že prodej jeho piv v minulém roce poklesl celosvětově o 6 %, v Česku dokonce o 8 %. Důvodem je celkový pokles pivního trhu způsobený nižší návštěvností hospodských zařízení a konzumací piva obecně, především v důsledku hospodářské krize. Tak doufejme, že se to zase brzy vrátí do starých kolejí.

Tak, a to je pro dnešek vše.