Lobkowicz bude i nealko

Teprve v říjnu loňského roku spatřil světlo světa nový prémiový ležák Lobkowicz. Jeho nealkoholická varianta se vyvíjela souběžně s ním, nicméně oficiálně ji pivovar uvádí na trh až nyní, společně s láhvemi. Na letošním poháru Pivex 2010 tomuto zcela novému pivu – Lobkowicz Premium Nealko – udělila odborná porota 2. místo v žebříčku nealkoholických piv.

Vrchní sládek pivovaru Jiří Faměra k tomu řekl: „Ačkoliv toto pivo oficiálně uvádíme na trh teprve nyní, vaříme ho v pivovaru Protivín již asi půl roku. Nabízeli jsme ho však jen vybraným restauracím a na základě reakcí spotřebitelů jsme ještě dolaďovali jeho chuť k dokonalosti. S jeho recepturou jsme si opravdu vyhráli. Používáme tři druhy sladu a tři druhy chmele a navíc používáme speciální kmen kvasnic.“

Stejně jako světlý ležák Lobkowicz Premium chce i jeho nealkoholická varianta uspět především v prémiovém segmentu. A nemusel by to být velký problém. Poptávka po nealkoholickém pivu u nás totiž stoupá. Příčinami jsou stále přísnější opatření policie vůči řidičům i snahy stále větší části populace dodržovat zdravý životní styl. Především muži dávají nealko pivu přednost před sladkými limonádami.

Nové pivo jsme již – ovšem zatím bez podrobných informací – zařadili do našeho katalogu. Ohodnotit nebo okomentovat jej můžete na stránce Lobkowicz Nealko.