Gambrinusu v párty soudcích se loni prodalo o polovinu více

Dle informací z Plzeňského Prazdroje vzrostly za uplynulý rok prodeje 5l soudků piva Gambrinus o 53 %.

Informace o tom, jak se zvedly prodeje párty soudků ostatních pivních značek nejsou k dispozici. Lze ale předpokládat, že nárůst prodejů zaznamenaly také.

Více než poloviční nárůst prodejů párty soudků piva Gambrinus bude s největší pravděpodobností způsobem aktuálně probíhající hospodářskou krizí. Lidé šetří, chodí méně do hospod a restaurací, a vzhledem k tomu, že bez piva se ani v době krize neobejdou, kupují si soudky domů:-)

Za rok 2009 se párty soudků s pivem Gambrinus světlé vypilo téměř 220 tisíc hektolitrů (v předešlém roce to tedy bylo asi o 77 tisíc méně.)

A teď ještě něco z historie, tak, jak to uvádí Prazdroj ve své zprávě:

Gambrinus byl v Česku první pivovar, který přišel na trh s pětilitrovými soudky se světlým výčepním pivem. První soudky si mohli zákazníci pořídit v květnu 2007 a do konce daného roku jich vypili více než 74 tisíc. V roce 2008 spotřeba piva v pětilitrových XXL plechovkách vzrostla na více než 143 tisíc prodaných soudků. V loňském roce již Češi vypili téměř 220 tisíc XXL plechovek piva Gambrinus, což představuje spotřebu vyšší jak 6000 piv vyčepovaných z pětilitrových soudků za jediný den. Obliba pětilitrových pivních soudků tak významně roste, což potvrzují i čísla celého trhu, který oproti roku 2008 vzrostl o téměř 50 %. Více než třetina tržního podílu patří právě pivu Gambrinus.